מאמרים

 > אלו נושאים מטופלים בהסכם הגירושין?

בין בני זוג שחיו ביחד כיחידה אורגנית אחת (זוגית, הורית, חברתית וכלכלית) והם עומדים עתה להיפרד זה מזה תלויים ועומדים לא מעט עניינים המחייבים טיפול:

חלוקת רכוש

מה נכלל ברכוש המשותף לצדדים ומה לא? האם כל הרכוש משותף או האם יש רכוש שהוא פרטי לכל אחד מאיתנו? מה קורה עם מתנות או ירושות שהתקבלו במהלך השנים? מה קורה אם רכוש שהיה לכל אחד מאיתנו לפני הנישואין?

איך מחלקים את הרכוש המשותף ביני לבינך? מה קורה עם הדירה המשותפת? מה קורה עם הפנסיות של כל אחד מאיתנו? מה קורה עם המשכנתא? מה קורה עם חשבון הבנק?

משמורת והסדרי ראייה

איך בונים את המשמורת והסדרי הראייה של הילדים? איך מחלקים את האחריות ההורית? איך עושים את זה נכון לטובתם של הילדים? איך בונים את ההסדר הכי נכון להורים להמשיך ולתפקד בתוכו זה מול זה?

מזונות ילדים

איך בונים הסדר מזונות מותאם לצרכים של הילדים ולהכנסות של ההורים? מה קורה כשיש הוצאות נוספות? מה קורה אם פוטרתי או אם מצבי הכלכלי השתנה באופן דרמטי? מה קורה אם חל שינוי מהותי בצרכים של הילד? איך אפשר להיות בטוחים שהחוב ישולם?

כל זאת ועוד עולים על השולחן: מה זה מזונות אישה? מה זה נכסי קריירה? ואם למישהו מאיתנו יהיה בן זוג חדש או ילדים נוספים? איך אפשר להבטיח את העתיד של הילדים? ואם אנחנו רק ידועים בציבור? ועוד ועוד ועוד

הסכם גירושין במרכז לגירושין בהסכמה

בהל"ב – המרכז לגירושין בהסכמה אנו מספקים לכם מענה אישי וייחודי לכל העניינים הכרוכים בפרידה ביניכם ומוצאים את הפתרונות המתאימים לכם.

התוצר של ההליך הוא הסכם גירושין בהסכמה המסדיר את כל העניינים האלו.

זהו הסכם לטווח ארוך שצריך לשרת אתכם למשך שנים רבות.

ההסכם הוא סוג של סוף אבל גם סוג של התחלה…

הוא צריך לארוג את האינטרסים והצרכים המורכבים והייחודיים שלכם ולבנות מהם הסדרים בני קיימא. הוא צריך להיות ישים ורלבנטי לחיים שלכם.

כאשר הצדדים ועורכי הדין שלהם מוכוונים לשיתוף פעולה מרחב הפתרונות הוא כמעט בלתי מוגבל. שלא כמו בהליך משפטי המוגבל בנוקשות של לשון החוק היבשה במקרה של מהלך מוסכם ניתן למצוא פתרונות יצירתיים "תפורים לפי מידה".

Comments are closed.