בתי משפט

למה עדיף לעשות הכול כדי לא להגיע לבית המשפט או לבית הדין הרבני?

ניהול הליכים משפטיים בתחום הרגיש והמורכב של דיני המשפחה בקלות מתדרדר ל"סיוט" מתמשך וארוך, "גיהינום", מסע נקמה פוגעני ופולשני לחייכם הפרטיים.

מלחמה שאין בה "מנצח" או "מפסיד" אבל כולם יוצאים ממנה פצועים אנושות.

זה תהליך שבקלות יכול להיגרר על פני כמה שנים טובות, לעלות הון תועפות ולהוציא מכם צדדים מכוערים שמעולם לא ידעתם שקיימים אצלכם. סוג של "תחרות" בהכפשות והשמצות הדדיות.

"טובת הילדים" עולה שוב ושוב כ"דגל" בהליכים המשפטיים אבל הורים שמתגרשים במאבקים מרים הילדים שלהם יזכרו להם את זה לכל החיים.

ההליכים המשפטיים תובעים הרבה מאוד אנרגיות וגם זמן וימי עבודה והם מקשים מאוד על המשך החיים.

כמובן שהם גם מקשים על המשך ניהול הקשר השוטף מול בן הזוג לשעבר ועל התפקוד המשותף כהורים תוך כדי. הם מייצרים משקעים כבדים שלעיתים לא קל להתאושש מהם גם משך שנים ארוכות לאחר מכן.

ניהול הליכים משפטיים במקום הליך בהסכמה גם כרוך באובדן שליטה. הן על התהליך והן על התוצאה. העדר לוחמנות של כל אחד מהצדדים נתפשת כחולשה. הדינאמיקה של הליך משפטי היא שכל אחד "ממקסם" את הצד שלו על דרך הגזמה, הקצנה והסלמה. ברקע קיימת אי וודאות בקשר לפסיקת בית המשפט או בית הדין. המשתנים רבים ומורכבים, לכל שופט עמדה משלו ואף פעם אין לדעת. המציאות המשפטית אף פעם כמעט אינה מוחלטת.

ואם לא די בכל האמור הרי שממילא בסופו של דבר וברוב המקרים לאחר הליכים משפטיים ארוכים הצדדים מותשים כל כך זה מזה עד שהם מגיעים להסכם גירושין. רובם המכריע מההליכים המשפטיים מסתיימים לבסוף בהסכם ולא בפסק דין.

לייעוץ משפטי מלאו הפרטים בטופס

צרו קשר לייעוץ משפטי

הנכם מוזמנים ליצור איתנו קשר בכל שאלה ובכל נושא

Comments are closed.