להתגרש בדרך שלך – המשך מאמר

משפחה, הורות, זוגיות, אהבה הם צרכים טבעיים ובסיסיים של כל אחד מאיתנו. אנחנו יצורים חברתיים ואנחנו זקוקים לקשר עם אחרים ולהכרה מהם. מערכות יחסים הם הדבר המרכזי המעסיק אותנו. מערכות היחסים שעם ההורים שלנו עם בן הזוג שלנו ועם הילדים שלנו הן לעולם המרכזיות שבחיינו. אלו שמעסיקות אותנו הכי הרבה. אלו שדפוסיהן משפיעים על כלל מערכות היחסים שלנו.

 אבל… המשפחה והזוגיות ואפילו ההורות שלנו עוברת מהפכה. שיעורי הגירושין מאמירים משנה לשנה. יותר ויותר מאיתנו חיים שלא במסגרות המקובלות, כלומר,  אמא ואבא הנשואים זו לזה ומגדלים ילדים תחת קורת גג אחת. יותר ויותר ילדים גדלים במשפחות חדשות. זוהי המציאות החדשה. הכיוון ברור.

להתגרש בדרך שלך

הטעמים לעליה בשיעור הגירושין רבים אבל עדיין גירושין הם תהליך קשה וכואב. בני זוג קשרו את עתידם ואת גורלם זו בזה, טוו ביחד חיים משותפים, הביאו ילדים לעולם. הם מחוברים זו לזה בהיבטים ורבדים רבים ובתהליך הגירושין הם נדרשים לפירוק היחידה המשפחתית לשני תאים נפרדים. סוגיות רבות עומדות על הפרק: מה יהיה עם הילדים, איך נחלק את הרכוש, כמה מגיע מזונות, מה יהיה עלי, איך אני אסתדר, איך הילדים שלי ישרדו את זה בלי להיפגע ועוד ועוד ועוד. כל מקרה ומקרה לגופו.

הקשיים הגדולים מכל הם אלו הרגשיים. פעמים רבות בני הזוג נושאים מטענים רגשיים כבדים זו מול זה. לפעמים הם אינם "באותו מקום" מבחינת הרצון בפירוק הקשר. יכול שאחד הצדדים תלוי יותר בצד השני מבחינה כלכלית או רגשית. רבים מאשימים זו את זה ב"למה זה קרה?". אצל כל אחד מבני הזוג מתעוררים באופן טבעי חששות בקשר לעתידו האישי ועתיד ילדיו.

גירושין וקבלת החלטות

דווקא בתקופה טעונה וסוערת כל כך מבחינה רגשית נדרשים בני הזוג לקבל החלטות משמעותיות שישפיעו על עתידם ועל עתיד ילדיהם למשך שנים ארוכות. דווקא בשיא המשבר מתבקש מהם לדון, להידבר ולשאת ולתת זו עם זה באופן רציונאלי וענייני. זה לא תמיד פשוט.

כל כך הרבה זוגות מתדרדרים לניהול הליכים משפטיים יקרים וארוכים ומרים. פעמים רבות ההליכים בבית המשפט מקצינים את המצב המסוכסך ומפריעים מאוד להמשך החיים. הם גוזלים זמן רב, הוצאות עצומות ואנרגיות שליליות. הם מקשים על המשך ניהול הקשר השוטף מול בן הזוג לשעבר ועל התפקוד המשותף כהורים תוך כדי. הם מייצרים משקעים כבדים שלעתים לא קל להתאושש מהם גם משך שנים ארוכות לאחר מכן. במקרים הקשים הילדים הופכים להיות כלי שרת במלחמה בין ההורים והם סופגים פגיעות אנושות שלא קל להחלים מהן.

אז איך עושים את זה נכון?

האם יש דרך שמאפשרת לך גם להבטיח את הזכויות שלך ולא לצאת פראייר אבל גם לא להיגרר למלחמה עקובה מדם שכולם יוצאים ממנה פצועים? גם להגן על האינטרסים הכלכליים והכספיים שלך אבל גם לשמור על מערכת יחסים שפויה לעתיד? והעיקר איך אפשר לפעול הכי לטובת הילדים הזקוקים גם בתהליך הגירושין וגם לאחר מכן לשני הורים מתפקדים? איך אפשר לעשות את זה כמה שיותר נכון, מהיר ואפילו זול?

הל"ב – המרכז לגירושין בהסכמה הוקם בשבילכם!

אלו המצויים בתהליך גירושין (בכל שלב שלו) ורוצים לעשות את זה מקצועי, מהיר ובעלויות נמוכות, עם מקסימום ביטחון והגנה משפטיים ועם מינימום נזקים.

 הל"ב – המרכז לגירושין בהסכמה הוקם על ידי עורכי דין מטובי המומחים בתחום דיני המשפחה בעלי ניסיון של עשרות שנים.

ההתנסות במאות תיקים בתחום דיני המשפחה, ההכרות המעמיקה עם תחום הגירושין ועם המודלים השונים שהוא מציע על מגבלותיהם, הייצוג באלפי הליכים בבתי המשפט, הניהול של מאות משאים ומתנים כל אלו הובילו אותנו לתובנות ולעקרונות של איך צריך לעשות את זה נכון והובילו אותנו להקים את הל"ב – המרכז לגירושין בהסכמה כדי להציע לכם את הפיתרון הטוב ביותר – גירושין בהסכמה.

לחזון הל"ב – המרכז לגירושין בהסכמה

לכללי הל"ב – המרכז לגירושין בהסכמה

למודל חמשת השלבים של הל"ב – המרכז לגירושין בהסכמה

למי זה מתאים???

השוואה לשיטות אחרות

איך מצטרפים???

Comments are closed.