למה גירושין בהסכמה בהל"ב?

הליך גירושין

הליך גירושין כרוך בריבוי של אינטרסים משותפים ומתנגשים. הטלטלה, המשבר, הפחד והבלבול מקשים עוד יותר על תהליך קבלת ההחלטות. מצב זה מביא זוגות רבים למאבקים קשים, ארוכים ומיותרים שפוגעים בסופו של דבר בכל אחד מהם ובוודאי שבילדיהם המשותפים. המאבקים האלו גם מקשים כמובן לשקם את היחסים על מנת להמשיך ולתפקד כהורים המקיימים מערכת יחסים מסוג חדש למשך שנים רבות נוספות.

גירושין בהסכמה במרכז לגירושין בהסכמהההליך במרכז לגירושין בהסכמה – הל"ב פותח כמודל אשר מוכוון לזהות ולעמוד על כלל האינטרסים המעורבים בתהליך הגירושין, לתת להם ביטוי ומשקל ומתוך המכלול הזה לכוון את הצדדים להסכמה ולעתיד חדש שיהיה לטובת כל אחד מהם בנפרד, לטובת ילדיהם המשותפים ולטובת מערכת היחסים החדשה ביניהם. העתיד הזה הוא האינטרס האמיתי של כל צד!

אז למה אנחנו?

כי הל"ב – המרכז לגירושין בהסכמה פועל לפי מודל ייחודי שמוביל אתכם להסכמה צעד אחר צעד

כי כל אחד מכם מיוצג על ידי עורך דין גירושין המגן על האינטרסים והזכויות שלו

כי התהליך מבוצע במסגרת "מרחב מוגן" לניהול משא ומתן ומוגבל בפרק זמן קצוב ובאבני דרך ידועות מראש ונשמרת הסודיות

 כי אם צריך אנחנו מעמידים לרשותכם מאגר/ מרכז מומחים 

כי עומדות לרשותנו טכניקות ייחודיות להביא את הצדדים מקונפליקטים, מחלוקות ותקיעויות לפתרונות

כי אנחנו מוכוונים על מנת להשיג עבורכם הסכם גירושין הוגן וישים לטווח ארוך

וכל זאת בעלות משתלמת ביותר

עקרונות תהליך גירושין בהסכמה במרכז

מודל ייחודי שמוביל להסכמה צעד אחר צעד

מודל גירושין בהסכמה אשר נוסה בהצלחה בעשרות מקרים מבוסס על פלטפורמה המכוונת ומקדמת את הצדדים צעד אחר צעד לקראת יעד זה במתווה שמצמצם את הנזק וממקסם את התועלת.

התהליך מבוסס על הבנה ורצון של כל אחד מהצדדים להסדיר את גירושיהם בתהליך של דיאלוג, הסכמה והערכות לעתיד מצד אחד אך תוך שמירה מלאה על הזכויות והאינטרסים של כל אחד מהם מצד שני. התהליך מתאים לצדדים הרוצים ומסוגלים לנהוג בהגינות זה עם זה גם בנסיבות המצב המוקצן, המורכב והרגיש שבו הם נתונים ותוך שהם שמים לנגד עיניהם גם את טובת הקטינים. הוא בוודאי אינו מתאים למי שכל עניינם במסעות זעם ונקם נגד בן זוגם לשעבר.

לשלבי המודל

ייצוג על ידי עורך דין גירושין המגן על האינטרסים והזכויות שלי, שמירה על חיסיון

מרכז גירושין בהסכמה מרכז מהל"ב - עורכי דין גירושין בהסכמהבמסגרת ההליך כל צד מיוצג על ידי עורך דין גירושין מטעמו המגן על האינטרסים והזכויות שלו. עורך הדין נושא בנאמנות ובמחויבות רק לצד אותו הוא מייצג. כמובן שעורך הדין מחויב גם לחיסיון מלא לאותו צד אותו הוא מייצג. להבדיל ממגשר למשל עורך הדין אינו אובייקטיבי ואינו ניטראלי. עורך הדין מחויב לפעול במסגרת כללי המרכז ומחויב לתהליך של גירושין בהסכמה.

עורכי הדין של המרכז לגירושין בהסכמה מנוסים בתחום דיני המשפחה והם מהמומחים המובילים בתחום. מאחורי כל אחד מהם ניסיון של טיפול במאות תיקים.

מתוך אמונה בלתי מתפשרת בתהליך וביעדיו, עורך דין המייצג צד במרכז לגירושין בהסכמה אינו רשאי להמשיך ולייצג אותו אם התהליך במרכז לא הסתיים בהסכם. כלל זה הוא חלק מהקוד האתי המחייב את עורכי הדין הפועלים במסגרת המרכז.

בניית "מרחב מוגן" לניהול משא ומתן

מודל הפעולה של המרכז לגירושין בהסכמה מאפשר יצירת "מרחב מוגן" לניהול משא ומתן המאפשר התמקדות בעיקר ובאופן ענייני. המרחב המוגן מאפשר התנהלות בהגינות, ביעילות ובעקביות בתוך מסגרת של באווירה נעימה ותומכת.

אין נקיטת הליכים משפטיים חד צדדיים תוך כדי התהליך

כחלק מהמרחב המוגן הצדדים מחויבים לא לנקוט בהליכים משפטיים חד צדדיים האחד כנגד משנהו תוך כדי התהליך. ההימנעות מנקיטת הליכים משפטיים מאפשרת למצות את התהליך ולקדם את ההסכמה בין הצדדים ללא החשש מ"מרוץ הסמכויות" בין בית הדין הרבני לבין בית המשפט לענייני משפחה הידוע בהשפעתו ההרסנית על תהליכי גירושין בישראל.

קביעת פרק זמן קצוב תוך קביעת אבני דרך ידועות מראש לניהול התהליך

המודל קובע פרק זמן קצוב לניהול התהליך תוך קביעת אבני דרך ידועות מראש המחייבות את הצדדים להתקדם. פרק הזמן ניתן להארכה רק בהסכמה של הצדדים. פרק הזמן המוגבל מחייב את הצדדים לנהל משא ומתן ממוקד וענייני ולא ל"ברוח" מעניינים שאינם נוחים להם. הוא מייצר אווירה המעודדת ומקדמת הסכמה.

מאגר / מרכז מומחים

במסגרת ה"מרחב המוגן" עומדים לרשות הצדדים מיטב אנשי המקצוע בתחום הכלכלי והטיפולי:

  • כלכלנים, רואי חשבון ואקטוארים
  • שמאי מקרקעין ומעריכי שווי עסקים וחברות
  • פסיכולוגים המתמחים בטיפול בילדים ומטפלים בילדים בשיטות שונות
  • פסיכולוגים, מטפלים ועובדים סוציאליים המתמחים בתחום הגירושין
  • קואצ'רים בעלי התמחויות מגוונות

הצדדים ביחד עם עורכי הדין בוחנים את הצורך במינוי מומחים על מנת שיסייעו בגיבוש ההסכמות. המומחים מהתחום הכלכלי מספקים לצדדים חוות דעת אובייקטיביות המסייעות להם להסכים בכל הנוגע לשאלות הרכושיות. המומחים מהתחום הטיפולי  מספקים לצדדים את התמיכה הרגשית ואת היכולת לנהל את רגשותיהם בתוך ה"צונאמי" הרגשי שהם נתונים בו ומסייעים להם להתקדם בהליך לפי טובתם ולמען עתידם. מומחים אלו מסייעים גם בכל הקשור להתנהלות מקדמת ויציבה מול הילדים הנתונים בתקופה קשה של חוסר וודאות, חששות, פחדים וחרדות. הצדדים המעוניינים  בכך מוזמנים להסתייע במומחים גם לבניית יסודות לתקשורת ביניהם כהורים בנפרד.

יודגש כי מינוי מומחים, סוג המומחים וזהות המומחים אינה מחייבת והיא לשיקול דעת הצדדים בלבד. מינוי מומחים מהתחום הכלכלי ייעשה בהסכמה בלבד (הצדדים יכולים לקבוע גם מנגנון מוסכם למינוי מומחים). מינוי מומחים מהתחום הטיפולי יכול במקרים מסוימים להיעשות גם לפי בקשה של צד אחד בלבד (אם כי בידיעת הצד האחר).

טכניקות ייחודיות להוביל את הצדדים מקונפליקטים, מחלוקות ותקיעויות לפתרונות

המרכז פיתח מגוון אמצעים ייחודיים לקידום התהליך במקרים שהמשא ומתן "נתקע" מכל סיבה שהיא על מנת להתגבר על כל המכשולים והקשיים שצצים בדרך ועל מנת לסייע לצדדים להשלים את הליך הגירושין באופן הוגן, יעיל ומהיר. משברים בתהליך הם כמעט בלתי נמנעים. הייחוד של השיטה שהיא מעמידה לצדדים טכניקות להתגבר עליהם מבלי שהם "שוברים את הכלים".

סודיות – הכול נשאר במרחב המוגן

הצדדים מתחייבים לסודיות מלאה של ההליך וגם אם אינם מצליחים להגיע להסכם מחייב הם אינם רשאים לעשות שימוש בכל מידע, הצהרה והסכמה שלא הבשילו להסכם. כל מה שמתרחש במרחב המוגן נשאר במרחב המוגן מה שמאפשר ניהול משא ומתן פתוח והגון המקדם את הצדדים להסכמות והבנות לטווח ארוך.

הסכם גירושין הוגן וישים לטווח ארוך

לחיצת יד על הסכם גירושין בהסכמהמטרת ההליך להוביל את הצדדים צעד אחר צעד להסכמה שתתורגם בסופו של דבר להסכם גירושין בר קיימא. הדגש של המרכז הוא על בניית הסכם גירושין הוגן וישים לטווח ארוך שיאפשר לצדדים התחלה חדשה ובטוחה.

עורכי הדין של הצדדים מטפלים עבור הצדדים גם בהליך אישור ההסכם בבית המשפט ובסידור הגט בבית הדין הרבני.

לצדדים המעוניינים בכך מספק הל"ב – המרכז לגירושין בהסכמה  גם שירותי תמיכה או "תחזוקה" לטווח ארוך…

וכל זאת בעלות משתלמת ביותר

שכר הטרחה נקבע עבור שני הצדדים ביחד והוא מעין "הוצאה משפחתית" ידועה וקבועה מראש. עניין זה מעניק וודאות בסביבה כלכלית לא ברורה. ההוצאה בהכרח זולה לאין שיעור ממצב בו כל אחד מהצדדים שוכר את שירותיו של עורך דין גירושין משלו. גם המומחים הפועלים מטעם הל"ב – המרכז לגירושין בהסכמה מעמידים את שירותיהם בתעריפים נוחים ומופחתים.

מודל חמשת השלבים

השוואה לשיטות אחרות

השוואה לגישור

מרכז המומחים

איך מצטרפים?

צרו קשר לייעוץ משפטי

הנכם מוזמנים ליצור איתנו קשר בכל שאלה ובכל נושא

Comments are closed.