השוואה לשיטות אחרות

מהן האלטרנטיבות העומדות בפני בני זוג בתהליך גירושין?

  • לנהל הליכים בבית משפט.
  • גישור.
  • שכל אחד ייקח עורך דין גירושין והם ינהלו ביניהם משא ומתן.
  • גירושין בהל"ב – המרכז לגירושין בהסכמה.

מדוע ההליך בהל"ב – המרכז לגירושין בהסכמה עדיף מכל האלטרנטיבות???

בית משפט או בית דין רבני

למה עדיף לעשות הכול כדי לא להגיע לבית המשפט או לבית הדין הרבני?

ניהול הליכים משפטיים בתחום הרגיש והמורכב של דיני המשפחה בקלות מתדרדר ל"סיוט" מתמשך וארוך, "גיהינום", מסע נקמה פוגעני ופולשני לחייכם הפרטיים.

מלחמה שאין בה "מנצח" או "מפסיד" אבל כולם יוצאים ממנה פצועים אנושות.

גירושין זה תהליך שבקלות יכול להיגרר על פני כמה שנים טובות, לעלות הון תועפות ולהוציא מכם צדדים מכוערים שמעולם לא ידעתם שקיימים אצלכם. סוג של "תחרות" בהכפשות והשמצות הדדיות.

"טובת הילדים" עולה שוב ושוב כ"דגל" בהליכים המשפטיים אבל הורים שמתגרשים במאבקים מרים הילדים שלהם יזכרו להם את זה לכל החיים.

ההליכים המשפטיים תובעים הרבה מאוד אנרגיות וגם זמן וימי עבודה והם מקשים מאוד על המשך החיים.

כמובן שהם גם מקשים על המשך ניהול הקשר השוטף מול בן הזוג לשעבר ועל התפקוד המשותף כהורים תוך כדי. הם מייצרים משקעים כבדים שלעיתים לא קל להתאושש מהם גם משך שנים ארוכות לאחר מכן.

אבדן השליטה בהליכים משפטיים

ניהול הליכים משפטיים במקום הליך בהסכמה גם כרוך באובדן שליטה. הן על התהליך והן על התוצאה. העדר לוחמנות של כל אחד מהצדדים נתפשת כחולשה. הדינאמיקה של הליך משפטי היא שכל אחד "ממקסם" את הצד שלו על דרך הגזמה, הקצנה והסלמה. ברקע קיימת אי וודאות בקשר לפסיקת בית המשפט או בית הדין. המשתנים רבים ומורכבים, לכל שופט עמדה משלו ואף פעם אין לדעת. המציאות המשפטית אף פעם כמעט אינה מוחלטת.

ואם לא די בכל האמור הרי שממילא בסופו של דבר וברוב המקרים לאחר הליכים משפטיים ארוכים הצדדים מותשים כל כך זה מזה עד שהם מגיעים להסכם גירושין. רובם המכריע מההליכים המשפטיים מסתיימים לבסוף בהסכם ולא בפסק דין.

גישור

במה מודל הל"ב – המרכז לגירושין בהסכמה עדיף על תהליך גישור?

לגישור יש יתרונות משמעותיים והוא מתאים מאוד במקרים רבים אבל יש לו גם חסרונות מובנים וישנם מקרים רבים בהם הוא אינו עונה על הצרכים ואינו מתאים לנסיבות המקרה.

קראו עוד על החסרונות של גישור בהליך גירושין

בהל"ב – המרכז לגירושין בהסכמה אנחנו מספקים מענה לחסרונות הגישור בהליכי גירושין ומציעים תהליך שמתאים לכולם. מצד אחד כל אחד מיוצג על ידי עורך דין גירושין אשר נאמן אך ורק לאינטרסים ולצרכים שלו ומבטיח לו הגנה משפטית מלאה. מצד שני עורכי הדין משתפים פעולה ביניהם ושניהם נאמנים ופועלים לקידום הסכמה בין הצדדים.

ניהול משא ומתן על ידי עורכי דין של הצדדים

לפי אלטרנטיבה זו כל אחד מהצדדים פונה לעורך דין גירושין לפי שיקול דעתו. עורכי הדין מנהלים ביניהם משא ומתן ולבסוף בחלק מהמקרים (לא ברובם) הם אכן מביאים את הצדדים לכדי הסכם גירושין.

האלטרנטיבה הזאת בעייתית ומסוכנת כי אין מסגרת שמחייבת את הצדדים זה לזה ובכל רגע נתון כל אחד מהם יכול לפתוח הליך בבית משפט.

ברוב המקרים עורכי הדין מנחים את הצדדים לנקוט בהליכים משפטיים ולו מסיבות טקטיות. מכאן סלולה הדרך להתדרדרות…

אם עורך הדין של אחד הצדדים פועל באופן כוחני ולוחמני וגורר את הסכסוך למקומות של הסלמה לצד השני אין הרבה ברירות ואם לא ישיב לו באותו אופן הוא עלול להיפגע.

גם בעיות של חוסר תקשורת או פערים בגישה בין עורכי הדין אף הם מסלימים את המצב.

אלטרנטיבה זו כרוכה בחוסר ודאות ובחוסר שליטה של הצדדים והסיכון של "גלישה" הליכים משפטיים גבוה מאוד.

אז מה עדיף? הבחירה בידיכם!

אז מה עדיף? הבחירה נתונה בידיכם! זה גם יכול להיות אחרת!

הל"ב – המרכז לגירושין בהסכמה מציע לכם פיתרון אחר אשר עונה על כל החסרונות מצד אחד ומספק לכם ייצוג, הגנה וביטחון משפטיים מלאים מצד שני. המודל של הל"ב – המרכז לגירושין בהסכמה מציע פתרון אופטימלי להגיע להסכמה תוך דיאלוג ענייני, שמירה על טובת הילדים, המשך תפקוד משותף כהורים ותוך שליטה מלאה בתהליך. העלויות כמובן נמוכות לעין שיעור.

למידע נוסף מלאו הפרטים בטופס

צרו קשר לייעוץ משפטי

הנכם מוזמנים ליצור איתנו קשר בכל שאלה ובכל נושא

Comments are closed.